Partnerzy

Ślubowanie klas pierwszych


4 czerwca 2022 roku dopełniła się w naszej szkole tradycja ślubowania klas pierwszych. Ceremonia włączania tegorocznych pierwszaków w społeczność szkolną odbyła się (z powodu pandemii) pod koniec roku szkolnego, więc uczniowie ślubowali godne reprezentowanie szkoły, znając już jej chlubną historię i świadomi wynikających z niej zobowiązań. Uroczystość bardzo licznie zaszczycili swą obecnością rodzice uczniów. Dzięki scence historycznej obecni byli również Patronka Szkoły Maria Skłodowska – Curie z małżonkiem Piotrem.

Swoimi artystycznymi talentami ceremonię uświetnili: recytatorka – Milena Szmajda z klasy 3CG, wokalistka – Aleksandra Głowacka z klasy 3A i jej akompaniator – Jakub Kowalczyk z klasy 3MG.
Klasy pierwsze spotkały się z wychowawcami i rodzicami na słodkim poczęstunku. Potem cała szkoła wspólnie świętowała ten dzień uczestnicząc w koncercie. Wystąpili m.in. magik Paweł Rułka z klasy 2M oraz międzyszkolny zespół muzyczny Amsterdam.

Przywołajmy jeszcze raz poetyckie życzenia z uroczystości:
„Żyj chociaż miłość twoja trafia w ślepy mur
Śnij choć nad głową krążą czarne stada chmur
Błądź po stronicach książek to ich czerń i biel
Wskażą ci jeszcze niejeden piękny cel”

IMG 8750 IMG 8753 IMG 8765 IMG 8768 IMG 8770