Partnerzy

HAZARD? Nie, dziękuję

W dniu 17 lutego 2020 wybrane klasy z Zespołu Szkól Technicznych spotkały się z przedstawicielami Urzędu Celnego w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „HAZARD? Nie, dziękuję”. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

Celem tej kampanii jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.
Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przez Fundację CBOS wskazują, że ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. Najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu są młodzi ludzie - wyniki badań pokazują, że im młodszy jest gracz, tym większe jest to prawdopodobieństwo.

Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się wciągnąć w hazard! Taki apel wystosowali funkcjonariusze Urzędu Celnego do uczniów ZST.

Anna Domańska