Partnerzy

Zajęcia na Wydziale Chemii

30 października uczniowie klasy 4C brali udział w zorganizowanych zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Technologii Chemicznej Wydziału Chemii UMSC. Dzięki uprzejmości prof. dr. hab. Janusza Ryczkowskiego mieli możliwość wykonywać w grupach doświadczenia pod okiem pracowników dydaktycznych tego wydziału. Otrzymywali laminat, mydło, olejek miętowy, wypalali wapień, oznaczali zawartość wilgoci w ciałach stałych i w cieczach metodą suszarkowo-wagową itp. Specjalnie dla nich zostały przygotowane doświadczenia pokazowe, m.in. rektyfikacja olejków eterycznych połączona z symulacją komputerową. Uczniowie zapoznali się z budową i działaniem wszystkich urządzeń w tej katedrze. Na koniec pobytu studenci z koła naukowego "Alkahest" oraz "Bioaktywni" zaprezentowali swoje pokazowe doświadczenia. Pracownicy naukowi byli pełni podziwu dla potencjału chemicznego i ogromnego zaangażowania naszych uczniów w wykonywane ćwiczenia. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje dalszą współpracą z Wydziałem Chemii UMCS.

Małgorzata Szczypińska, Karolina Mistal

received 1206627729521990 IMG 20191030 094059 IMG 20191030 100124