Partnerzy

Ślubowanie klas pierwszych

Zgodnie z wieloletnią tradycją 7 listopada,  w rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej – Curie, Patronki Zespołu Szkół Technicznych,  miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Symbolicznie w poczet społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie siedmiu klas technikum i klasy liceum ogólnokształcącego.  Swoją obecnością zaszczycili nas:  Starosta Powiatu Puławskiego pan Witold Popiołek, Dyrektor Działu Personalnego Zakładów Azotowych „Puławy” S. A. pan Ryszard Bartczak, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego pan Mirosław Pustelnik.  W auli ZST zgromadzili się uczniowie klas pierwszych, którzy ślubując  na sztandar, przyrzekali sumienną nauką i pracą powiększać dobra duchowe i materialne narodu oraz godnie reprezentować naszą szkołę. Uroczystość uświetnił wykład pana Zbigniewa Kiełba, historyka z  Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta przy Puławskim  Ośrodku Kultury „Dom Chemika” i jednocześnie absolwenta ZST. W związku ze zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości temat wykładu brzmiał „Odzyskanie niepodległości i jej obchody w Puławach”.  Młodzieży klas pierwszych, z okazji ich święta, życzymy wszystkiego najlepszego oraz sukcesów w szkole marzeń.

Małgorzata Wiśniecka-Ozimek