Partnerzy

Wymiana młodzieży z Belgią

W dniach 15 – 22.10.2014r. miała miejsce kolejna wymiana młodzieży. Tym razem to my gościliśmy w VTI w Izegem w Belgii. Program wizyty obejmował m in.: zwiedzanie szkoły oraz miasta Izegem, krótki wypad do Lille we Francji oraz pobyt w uroczej Gandawie, mieście licznych zabytków z okresu średniowiecza, urzekającego klimatem i unikalną atmosferą. Kolejnym punktem programu była wizyta w Brukseli i Brugii zwanej „Wenecją Północy”.
Przebywanie wśród typowych belgijskich rodzin stanowiło niepowtarzalną okazję do poznania miejscowych zwyczajów i stylu życia, w kontekście dnia codziennego.
Najważniejszym jednak sukcesem wymiany jest to, że nasza młodzież miała szansę przekonać się, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, która nie tylko pozwala na uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu maturalnego, ale również otwiera szeroko okno na świat.