Partnerzy

Pielgrzymka maturzystów ZST

Pierwsza grupa maturzystów arch. lubelskiej modliła się w sobotę, 27 września na Jasnej Górze. Na 30. jubileuszową pielgrzymkę przybyło ok. 4 tys. osób wśród nich 141 maturzystów ZST wraz z opiekunami. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Nawróćcie się i uwierzcie w Ewangelię”.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. odprawiona o godz. 17.00 w jasnogórskiej bazylice. Eucharystii przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.Maturzystów powitał o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry, słowami: „Przybywacie na Jasną Górę, aby tu szukać światła i jasności, jaką drogę wybrać, bo powoli dobiega końca wasza szkoła średnia i trzeba dokonać wyboru, trzeba wybrać, tylko nie wolno się pomylić, bo wtedy przegrywa się życie. Jasnogórską Panią i Królową proście, aby pomogła wam dokonać właściwego wyboru. Każda droga będzie dobra, jeśli będzie to droga Bożych przykazań, jeśli będzie to droga zapierania się samego siebie, jeśli będzie to droga naśladowania Chrystusa i Jego Matkę. Kto wybiera taką drogę, wybiera rzeczywiście życie, błogosławieństwo i szczęście”.

„Niech to wasze spotkanie z Chrystusem w Domu Matki będzie dla was wezwaniem do nawrócenia, wezwaniem do pogłębienia waszej wiary – mówił podczas homilii abp Stanisław Budzik - Zaczerpnijcie tu, na Jasnej Górze Bożego Światła, nie tylko na czas egzaminów maturalnych, nie tylko na czas wyboru kierunków waszych studiów, ale także na rozpoznanie waszego życiowego powołania, na całą drogę waszego życia, waszej pracy, waszej wielkiej przygody, którą jest życie".

Źródło: http://www.jasnagora.com/