Partnerzy

Konkurs "Z chemią za pan brat"

Bardzo często słyszymy, że chemia to zbędny przedmiot w szkole, bardzo trudny i niezrozumiały, chemia do niczego nam się nie przydaje. Gdy tymczasem „bez chemii nie byłoby wielu pięknych zdarzeń w historii świata, nie byłoby sztuki druku, ani otrzymywania papieru, ani tkanin; nie powstałyby wielkie dzieła malarstwa, ani nie przetrwałaby myśl i doświadczenie wielu uczonych i badaczy. Nie byłoby budowania, ani zapisu informacji… Świat byłby szary, smutny, zimny i głodny…” W piosence braci Golców „Walc chemiczny” padają słowa, które w prosty sposób oddają istotę znaczenia chemii w życiu każdego z nas:
Od chemii się wszystko zaczyna
bo wszystko chemiczny ma skład
oddajmy jej pokłon bo wielki
w historię ludzkości ma wkład
W dniach 22-23.05 2014 r  podczas konkursu  "Z chemią za pan brat" , gimnazjaliści udowodnili że chemia jest ciekawą i potrzebną nauką. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i praktycznego. Spośród 23 gimnazjalistów wyłoniono 4 zwycięzców. Są nimi: Maciej Szulik-I miejsce , Joanna Zams-II miejsce  (oboje z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego), Lidia  Wojciechowska-III miejsce (z Publicznego Gimnazjum nr2 w Puławach) oraz Kacper  Walasek-również III miejsce (z Gimnazjum w Końskowoli). Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Komisja przedmiotów chemicznych