Partnerzy

Zajęcia z preparatyki kosmetyków

We wtorek  8 kwietnia 2014 roku w naszej szkole  odbyły się zajęcia z preparatyki kosmetyków, przygotowane przez Koło Naukowe „BIOAKTYWNI”, działające przy Wydziale Chemii UMCS.  Warsztaty rozpoczęła prezentacja  na temat działalności i osiągnięć Koła, przedstawiona przez studentki Chemii Środków Bioaktywnych i Kosmetyków. Następnie  uczniowie klas 4at i 4ct otrzymywali m.in. ogórkowy krem do rąk, czekoladowy balsam do ust czy nawilżający  szampon do włosów, według receptur opracowanych przez członków Koła. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i motywujące.  W trakcie warsztatów pan dr Grzegorz Wójcik- pracownik Zakładu Chemii Nieorganicznej UMCS przedstawił ofertę Wydziału Chemii z uwzględnieniem nowego kierunku: „Chemia Techniczna”, który będzie realizowany we współpracy z Puławska Szkołą Wyższą i ZA Puławy.

Irmina Pańczuk-Figura, Małgorzata Kusio