Partnerzy

Ślubujemy!

Zgodnie z tradycją w listopadzie - z okazji rocznicy urodzin Patronki ZST – Marii Skłodowskiej – Curie a także otrzymania przez wybitną uczoną drugiej Nagrody Nobla, uczniowie klas pierwszych przyjmowani są uroczyście do szkolnej społeczności.
W piątek, 10 listopada, pierwszoklasiści wraz z wychowawcami, w obecności Dyrekcji ZST, nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas drugich w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły.
Uroczystość odbywała się w przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako społeczność Zespołu Szkół Technicznych chcieliśmy włączyć się w kultywowanie pamięci o tych, którzy poświęcali swoje życie, aby Polska była wolna i niezależna.
Zaczęło się bardzo uroczyście – od odśpiewania przez szkolny chór prowadzony przez panią Monikę Kubiś-Arbuz podniosłej pieśni „Gaude Mater Polonia”, a następnie wiele ciepłych słów do młodzieży skierował pan dyrektor Henryk Głos oraz Przewodniczący Samorządu ZST, Paweł Rułka.
Wrażenie na zgromadzonych zrobiła scenka z życia Piotra i Marii Curie odegrana przez Martynę Pruchniak i Stanisława Sygnowskiego, uczniów klasy 2a – przyszłych techników analityków, przygotowana przez panie Magdalenę Dzięglewską, Agnieszkę Wawerską i Małgorzatę Wiśniecką-Ozimek.
W czasie przygotowań do święta Patronki ZST uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie o tematyce chemicznej – „Chemia w nas i wokół nas”, a także poznawali życie i działalność Marii Skłodowskiej – Curie. W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody zwycięskim drużynom przez organizatorki - nauczycielki Komisji Przedmiotów Chemicznych. Na zakończenie uczniowie klas starszych pod opieką pani Emilii Massalskiej w prezencie dla młodzieży klas pierwszych przygotowali krótki występ. Usłyszeliśmy nastrojowe piosenki w wykonaniu: Aleksandry Głowackiej, Emilii Iwanickej, Mai Mizak, Mai Pyczek, Pauliny Figury, Wiktorii Lesik, Jakuba Kołodzieja, Oliwiera Jańczaka i Pawła Kalinowskiego.
Cieszymy się, że tak ogromna grupa uczniów klas pierwszych dołączyła do społeczności Zespołu Szkół Technicznych. Życzymy im wszystkiego najlepszego w szkole, którą sobie wybrali.
Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wspólnie z nami tegorocznej uroczystości ślubowania składamy podziękowania.
Wychowawcy klas pierwszych : Karolina Mistal, Małgorzata Osiak, Mariusz Iwanicki, Paweł Kulik, Tomasz Marzęda, Adam Nogowski, Małgorzata Wiśniecka-Ozimek
W ramach obchodów Święta Niepodległości młodzież ZST obejrzała w piątek prezentację "11 listopada - Świeto Niepodległości",a w sobotę - reprezentowana przez poczet sztandarowy ZST oraz delegację młodzieży z klasy IV I - uczestniczyła we mszy św. w parafii pw. św. Józefa, a na placu przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości złożyła kwiaty.

IMG 0822 IMG 0830 IMG 0843 IMG 0854

IMG 0865  11.01 11.02 11.03 

13