Partnerzy

Chemia w nas i wokół nas


W listopadzie odbył się już po raz kolejny konkurs chemiczny „Chemia w nas i wokół nas”, który miał za zadanie zbliżyć uczniów do chemii w produktach spożywczych. W pierwszym etapie konkursu osoby z poszczególnych klas pierwszych miały za zadanie wykonanie posteru o tematyce: co nam szkodzi w produktach spożywczych. Najlepsze postery zostały ocenione przez organizatorów a ich wykonawcy zostali zakwalifikowani do pół finału. Etap drugi odbył się w laboratorium chemicznym. Uczniowie mieli przeprowadzić badania i sprawdzić, w których produktach spożywczych znajdują się cukry. W ten oto sposób zwycięzcami konkursu zostali chłopcy z klasy 1P - Adrian Mokrzyński oraz Jan Nowak. Drugie miejsce należało do dziewczyn z klasy 1A - Oleny Artamanowej i Aleksandry Furtak. Na podium również znaleźli się uczniowie klasy 1P- Paweł Leń i Maksymilian Dec. Mamy nadzieję, że wrażenia oraz wnioski z konkursu pomogą uczniom zrozumieć, że naprawdę chemia jest w nas i wokół nas. Powodzenia w dalszych zmaganiach z chemią na co dzień.

Agnieszka Wawerska, Karolina Mistal i Magdalena Dzięglewska