Partnerzy

STUDNIÓWKA 2023

st2023

11 lutego 2023 w hotelu Focus (Panieńszczyzna k. Lublina) miało miejsce wyjątkowe spotkanie. 100 dni (właściwie 81) do najważniejszego egzaminu z wiedzy i dojrzałości, do egzaminu maturalnego Uczniowie klas czwartych (ostatniego rocznika po gimnazjum) wraz z Dyrekcją, Wychowawcami i Gronem Pedagogicznym bawili się na studniówkowym balu. Czekali na ten moment długo, aby w zimowy wieczór spotykać się i w szampańskim humorze przetańczyć całą noc.

Nie zabrakło przemówień, podziękowań i kwiatów. Wszyscy zgromadzeni dostrzegli, jak szybko minęły cztery lata nauki. Do tego momentu wiodła ciężka praca, edukacja była wiele trudniejsza. Uczniowie dziękowali za każde 45 minut spędzone w murach szkoły, za każdą możliwość poprawy sprawdzianu i za każdą, może nie każdą, ocenę wpisaną do dziennika. Uśmiech a nawet i łezkę wzruszenia wywołały przygotowane przez uczniów wiersze poświęcone wychowawcom klas. Zimowa noc przypomniała, że już niedługo czeka matura, która jest przepustką do życiowych marzeń i niełatwym zadaniem do wykonania, ale tego wieczoru czekała wszystkich tylko dobra zabawa.

Uroczyste słowa: “Poloneza czas zacząć…” wypowiedziane przez Pana Dyrektora Henryka Głosa rozpoczęły bal studniówkowy w Zespole Szkół Technicznych w Puławach. Po majestatycznym polonezie i ujmującym walcu była już tylko zabawa do białego rana, która pozostawiła wspomnienia spędzonego razem radośnie czasu.