Partnerzy

Spotkanie ze świadkiem historii


bukojemski
16 grudnia 2022 roku mury Zespołu Szkół Technicznych gościły Pana Michała Bukojemskiego - operatora, reżysera filmów dokumentalnych, producenta oraz świadka wydarzeń z okresu kształtowania się Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” – w latach 1976-1990 zawodowo związanego z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych, zaś w latach 90-tych byłego współpracownika amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC. Zaproszeni uczniowie puławskich szkół średnich mogli poznać ciekawy życiorys reżysera dzięki projekcji filmu „Prawda o rzeczach podstawowych”. Spotkanie zakończyło się promocją książki Ewy i Michała Bukojemskich „Pod kontrolą uboli. List małżonków” opisującej relacje autorów podczas internowania w okresie stanu wojennego.

Jacek Osiak.