Partnerzy

Targi Pracy i Dzień Otwarty ZST


7 kwietnia 2016 r. po raz pierwszy w nowo otwartej hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych zostały zorganizowane XII Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami byli Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe. Swoje oferty zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców: przedsiębiorstwa, instytucje, szkoły średnie i uczelnie. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Również tego dnia Zespół Szkół Technicznych gościł gimnazjalistów klas trzecich  wraz z opiekunami. Przygotowaliśmy bogaty program prezentujący dorobek  popularnego „Chemika”. Była okazja do poznania oferty edukacyjnej szkoły, obejrzenia bazy dydaktycznej, osiągnięć młodzieży, spotkania się z uczniami  i kadrą pedagogiczną. Odbyły się lekcje pokazowe z języka niemieckiego, języka angielskiego, przedsiębiorczości, przedmiotów zawodowych informatycznych i elektrycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy doświadczeń chemicznych w szkolnych laboratoriach. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz mieli możliwość strzelania z broni pneumatycznej na przygotowanych dwóch stanowiskach strzeleckich.
W ciągu jednego dnia naszą szkołę odwiedziło ponad 500 uczniów.

Zespół Promocji Szkoły

dsc 0065dsc 0067dsc 0037img 9175